Kobieta , 26 lat

Witam, mam problem. Mam 26 lat ostatni okres miałam 11.11 i trwał 5 dni. 22.11 dostałam plamień, ale nie były to krople tylko trochę większe, miej więcej takie jak pod koniec miesiączki i delikatny ból jajnika. Plamienie trwało ok. czterech dni. Zaznaczę, że nigdy nie miałam podobnej sytuacji. 4.12 znowu dostałam plamienia, ale już są większe brązowe, a przy załatwianiu na papierze jest sporo krwi czerwonej z nitkami jak przy okresie i trwa już 6 dni (i końca nie widać). Miałam też dziwne kłucie w pochwie i czułam lekki ból jajnika i w ogóle czuję się lekko napuchnięta. Moje cykle zawsze trwają dość długo i kiedyś były nieregularne. Ostatnio (ok 2 lat) unormowały się i zawsze były tego samego dnia miesiąca (czasem z 1, góra 2 dniami różnicy).

Będąc kiedyś u paru ginekologów na badaniu kontrolnym każdy zalecał tabletki anty., ale ja ani razu nie brałam, ponieważ bałam się skutków ubocznych. Również mam małe problemy z cerą. Różne kosmetyczki i lekarz medycyny estetycznej stwierdzili, że mam zaburzenia hormonalne (może to ma związek). Kochałam się z narzeczonym, ale przed ostatnim okresem ok 8.11 i zrobiłam 2 testy, które wyszły negatywnie. Moje okresy są bolesne i zawsze czuję już parę dni przed, bo bolą mnie piersi jajniki i muszę już wtedy brać tabletki przeciwbólowe. Teraz okres powinnam dostać 11.12, ale nie bolą mnie piersi ani jajniki tylko to lekkie krwawienie. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie wiem co mi jest. I czy krwawiąc można iść do lekarza ginekologa na badanie? Czy poczekać aż minie to krwawienie?

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam serdecznie!
Plamienie nie jest przeciwwskazaniem do wizyty u lekarza specjalisty. Trudno rokować, kiedy plamienie ustanie, dlatego wydaje się, że nie powinna Pani czekać.
Przyczyn plamień środycyklicznych jest wiele. U młodych dziewcząt przeważają zaburzenia hormonalne, nadżerki oraz endometrioza. Problemy z cerą oraz wcześniejsze nieregularne cykle mogą wskazywać na te pierwsze. Właściwe rozpoznanie może postawić jednak wyłącznie lekarz po uprzednim badaniu ginekologicznym. Wskazane jest również wykonanie badań laboratoryjnych, które ostatecznie potwierdzą/wykluczą podłoże endokrynologiczne plamień.
Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.
  • Zaburzenia miesiączkowania – Zaburzenia miesiączkowania wywołują niepewność i obawy u kobiet. Nieregularne krwawienia często są związane z innymi dolegliwościami, np. uczuciem suchości pochwy, na które wpływają zaburzenia hormonalne. Zaburzenia miesiączkowania można podzielić na: brak miesiączki, skąpe i rzadkie miesiączki oraz nadmierne krwawienie.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach