Co oznaczają płuca o wzmożonym rysunku zrębowo-naczyniowym z rozsianymi drobnymi cieniami?

Taki opis badania RTG klatki piersiowej. Płuca o wzmożonym rysunku zrębowo-naczyniowym, z rozsianymi drobnymi cieniami o śr.3 mm. - zmiany drobnoguzkowe ? bez ewidentnych zagęszczeń miąższowych. Wnęki naczyniowe. Klinowato zniekształcony dolny trzon Th.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna dalsza diagnostyka pulmonologiczna, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć