Co oznaczają podane wyniki badań hormonalnych?

Witam,mam 20 lat. W ostatnim czasie byłam u ginekologa ponieważ miałam problem z nieregularnym okresem . Ten zalecił badania TSH , FT3 , FT4 oraz na poziom prolaktyny. Po odebraniu wyników badań TSH wyniosło 5,02 norma <0,35-4,94> , FT3 3,21 norma <1,71-3,71> , FT4 1,15 norma <0,70-1,48>, oraz prolaktyna 37,51 norma 5,18-26,53 , Prolaktyna po MTC 236,6 . Mój lekarz jest teraz na miesięcznym urlopie,a mnie niepokoją wyniki . Czy jest się czego bać ?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje powtórzyć TSH wskazana jest wizyta u endokrynologa co do niepokoju Niesadze