Co oznaczają podane wyniki badania USG?

Dzień dobry. Ból brzucha pojawił się nagle, odczuwamy na całej długości, rozlany. Badania krwi w normie, jedynie wynik neutrocytów podwyższony 78,2% ( w przedzie 45.0 -70.0%) lekarz rodzinny stwierdzil stan zapalny w organizmie, nie wie jaki. Otrzymam skierowanie do szpitala na chirurgię. Lekarz zlecil wykonanie usg brzucha, zdjęcie, badanie krwi i moczu. W usg wyszlo: Wyraznych ilości wolnego płynu w jamie brzusznej nie uwidoczniono. Kilka hipoechogenicicznych węzłow chłonnych uwidoczniono w prawym dole biodrowym o wym. 17x13 mm. Ściany jelit w okolicy zastawki krętniczo- kątniczej pogrubiałe do 6 mm. Na zdjęciu nie wiem o wyszło, lakarz na wypisie nic o tym nie napisał, powiedział że wyniki moczu i krwi są dobre. Dostałam wypis ze szpitala z receptą do wykupienia tabletek contix. Mam pytanie czy mam się tym matwić? Czy działać dalej i sprawdzić to poprze wykonanie kolonoskopi, gastroskopi? Na co może to wskazywać? Ogolna informacja, że to zapalenie nic mi nie mówi, lekarz nie wie z czego i skąd się to wzieło. Chciałabym wiedzieć co jest teho przyczyną? Nigdy wcześnein takiego bólu brzucha nie miałam. Ogólnie mam duże gazy, w brzuchu mi burczy, przelewa się dziwnie, słychać to i czuć, kał jest bardziej rozwolniony, ale nie wodnisty, jest koloru bardzo ciemnego. Zastanawia sie co się dzieje. Bardzo proszę o podpowiedz co to może byc, jaka jest przyczyna, czy dalej to badać, czy to jest przejściowe i sie nie przejmować jak przejdzie to się nie martwić? Mam 28 lat.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje zgłosić się do lekarza gastroenterologa i kierować się jego zaleceniami