Co oznaczają podniesione wyniki TSH u mężczyzny?

Zauważyłem, że podnoszą mi się wyniki TSH (mężczyzna 28 lat, aktywny fizycznie) 31.07.2002 - 1,6 ul/U (13 lat, niedowaga) 12.10.2012 - 1,46 uL/U (22 lata, ok 65 kg, wyczynowo uprawiane kolarstwo) 23.03.2017 - 2,1 uL/u (27,5 roku, 85kg, siłownia) 11.07.2017 - 2,41 uL/u (28 lat, 74kg - po redukcji) Czy robić rozszerzone badania tarczycy - jeśli tak co dokładnie? Czy brać jakieś suplementy, pokarmy aby wspomóc jej pracę? Czy może to bez znaczenia? (norma wg. laboratorium jest do 3,25)

Jest Pan młodym mężczyzną więc TSH najlepiej jak będzie ok 1 ul/U. Pana TSH mieści się w normie laboratoryjnej jednak jest powyżej 2 i można uznać tarczycę w takim przypadku za "leniwą". Najlepiej byłoby wykonać pełne badanie parametrów tarczycy tj. TSH, FT3, FT4, aTPO, aTG i USG tarczycy. Jeśli chodzi o suplementację i dietę to zależna jest ona od powyższych wyników.