Co oznaczają podwyższone NEU w wyniku badania krwi?

Jakiś czas temu miałem podwyższone leukocyty do 12,20 gdzie norma wynosi 10 teraz leukocyty, erytrocyty,LYMPH, MON, EOS, BASO, płytki krwi są w normie tylko niepokoi mnie NEU 5,31 gdzie norma jest od 2,50 do 5,00. nie mam żadnych dolegliwości nic więcej mnie nie niepokoi. Czy to może być coś groźnego. Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Z dużym prawdopodobieństwem odchylenia od norm laboratoryjnych nie świadczą o żadnej poważnej patologii. Nieznacznie podwyższony poziom leukocytów mógł być spowodowany jakąkolwiek niewielką infekcją lub osłabieniem organizmu/alergią, itp.
Przekroczona norma neutrofili natomiast jest tak niewielka, że mieści się w granicach błędu laboratoryjnego.
Nie ma powodów do niepokoju.