Co oznaczają podwyższone poziomy prolaktyny?

Witam, wykryto u mnie hiperprolaktynemie Czynnosciowa, podwyzszone poziomy prolaktyny z prawidłowym dobowym rytmem jej wydzielania.prolaktyny były podwyzszone w skutek stresu, tak stwierdził lekarz i nie podawał żadnego leku. Od miesiąca boli mnie w jednym punkcie lewego dołu pachowego, nie czuje guzkow. Badam piersi u ginekologa raz w roku usg. Czy to od prolaktyny? Ból pojawił się po silnym stresie. Jestem osobą zestresowana, często się czymś niepokoje.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do lekarza rodzinnego po wstępnym badaniu będzie mozna coś więcej powiedzieć