Co oznaczają podwyższone wyniki cholesterolu u 48-latki?

Dzień dobry Mam 48 lat niedawno robiłam sobie kontrolne badania i wyszły mi trochę podwyższone. Bylam u lekarza rodzinnego i przepisał mi lek na cholesterol atoris 10mg prosze o interpretacje wynikow badań i czy powinnam już zażywać leki czy próbować zbić to dietą. Nadmieniam że zazywam metocard 23, 75 Cholesterol wynik 196.15 norma 115-190 Cholesterol Hdl 40.1 norma min.45 Cholesterol LDL 119.97 Trójglicerydy 180.4 norma max. 150 Bardzo dziękuję

Lek. Paweł Szadkowski

Może Pani rozpocząć dietę i stosować regularną aktywność fizyczną, po czym powtórzyć badanie za kilka miesięcy. Jeśli dieta i ćwiczenia nie spowodują poprawy parametrów gospodarki lipidowej, należy rozpocząć leczenie.