Co oznaczają pojedyncze nadkomorowe pobudzenia przedwczesne?

Holder 24-godz.-EKG Kobieta lat 60 W trakcie trwania badania wiodący rytm zatopiony ze średnim HR 76/min.Max HR 123/min o godz. 10. 10,min. HR 61/min o godz,. 2.43.Ponadto zarejestrowano 574 pojedyncze nadkomorowe pobudzenia przedwczesne oraz 27 pojedynczych przedwczesnego pobudzeń komórkowych. Nie zarejestrowano istotnych bradykardii, zaburzeń przewodnictwa a-v ani pauza powyżej 2 s. Bardzo proszę o interpretację wyniku.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wyniki dobre, pojedyncze pobudzenia nie powinny być groźne.
Pozdrawiam