Co oznaczają pomarańczowe upławy po konizacji?

Witam, jestem 10 dni po konizacji szyjki macicy, od zabiegu cały czas plamie lub mam żółto pomarańczowe upławy. Dodatkowo od 3 dni raz dziennie mam takie jednorazowe krwawe "chlusty" , potem wszystko wraca do normy. Konsultowałam to, podobno się oczyszczam, ale i tak proszę o informacje czy to normalne? Czy powinnam coś z tym zrobić, czy może poczekać do zaplanowanej wizyty kontrolnej za 4 dni?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie plamienia po konizacji mogą się utrzymywać nawet do 2 tygodni. Powinna Pani udać się w wyznaczonym terminie na kontrolę do swojego lekarza prowadzącego.