Co oznaczają powiększające się guzki na szyi u dziecka?

Witam, mojemu 4,5 letniemu synowi od kilku dni powiększają się dwie kropeczki z tyłu szyi. Dziś jedna z nich to spory strup wielkości 2 groszówki. Nie ma już apetytu. Gorączki nie ma. Energię ma. W przedszkolu panuje ospa, ale syn był w 2013r zaszczepiony przeciwko ospie. Mam zdjęcia.

Lek. Katarzyna Szymczak

Ciężko ocenić zmianę bez jej obejrzenia, sugeruję wizytę u pediatry. Może to uczulenie? Zadrapania?
Pozdrawiam