Co oznaczają powiększone węzły chłonne po mononukleozie?

Witam. Przeszlam w styczniu mononukleoze lezalam w szpitalu. Teraz dalej czuje powiekszone wezly szyjne z jednej strony dwa z boku nizej szyji jeden pod broda a jeden obok ucha mam rowniez dalej problemy z gardlem. Dodalam ze wezly sa miekkie i przesowalne i czesto boli mnie polowa szyji. Prosze o porade. Lekarz rodzinny powiedzial ze sa powiekszone ale w normie. Ja sie naczytalam o rakach i teraz wariuje. Dodam ze choruje na niedoczynnosc tarczycy i biore eutyrox 50.

Lek. Katarzyna Szymczak

Raczej są to powiększone węzły poinfekcyjne, niekiedy ulegają zwapnieniu i już do końca życia pozostają wyczuwalne. W razie niepokoju sugeruję wykonać morfologię oraz USG tych węzłów.
Pozdrawiam