Co oznaczają problemy z kolanami u 18-latki?

Witam Mam 18 lat i od ok. 3 lat mam problem z kolanami. Podczas dłuższego biegu odczuwam ból, nie jest on nieznośny, jednak utrzymuje się przez kilka minut. Podczas kucania strzelają mi kolana, , a czasem wydaje mi się, że "coś" nie może wskoczyć mi na odpowiednie miejsce, czuję wtedy pewną blokadę i dopiero po ponownym wyprostowaniu i stopniowym zgięciu nogi wszystko jest w porządku. Pozdrawiam

problem dotyczy prawdopodobnie stawu rzepkowego udowego tzw fałd maziowy, może być potrzebna operacja