Co oznaczają problemy z oddechem u 18-latka?

Witam mam 18 lat jakieś 2 tygodnie temu miałem problem z oddychaniem ponieważ w gardle czułem jakby coś mi utchneło i zamiast oddychać 100% to moje wdechy były takie 50% oczywiście olałem to i nie poszedłem do lekarza lecz po tygodniu przeszło mi to po tygodniu lecz w ten sam dzień (wtorek) leżąc spokojnie poczułem nagłe takie jakby ukucie w sercu aż wstałem i poszedłem się przewietrzyć i od tamtego czasu czuje że mam podwyższone bicie serca, czuje też takie lekkie krótkie bóle stawów nie są to aż tak bardzo wyczuwalne ale są i czuje też od czasu do czasu takie jakby mikro zakrzepy które tak jakby wędróją po kończynach dolnych i górnych przy tym czuje też takie jakby nie wyspanie przez cały dzien(Nie mam problemów ze snem ) mam też wrażenie jakby mój wzrok troszeczkę wolniej pracował oczywiście byłem z tym u lekarza i zrobili mi EKG i cukier które wyszły w normie lecz dali mi skierowanie na badania (przeciwciała, borelioza, JGG i bodajrze JJM) mam też skierowanie na pobranie krwi i prześwietlenie płuc i obawiam się że to może być borelioza .

Lek. Paweł Szadkowski

Najlepiej dokończyć zaleconą diagnostykę i pozostawać pod opieką swojego lekarza prowadzącego. Spektrum pana objawów jest duże i niecharakterystyczne. Konieczne jest badanie fizykalne i odpowiednia diagnostyka różnicowa. Jeśli dynamika i nasilenie objawów nie jest bardzo duże nie niepokoiłbym się zanadto tylko dokończył badania.