Co oznaczają problemy z trawieniem?

Mam 27lat i nie przyjemny problem z trawieniem. Czuję, że mój brzuch jest nabrzmiały i mam wiele gazów o bardzo nie przyjemnym zapachu. Najgorsze jest to że jest po wielu produktach. Rozumiem, że po jabłkach czy gruszkach jest to normalne przez błonnik ale dzieje się tak nawet po zjedzeniu produktów mlecznych(mleko, wszelkie jogurty, śmietanki, majonez, sosy) po nawet produkty z KFC, cebulę, kapustę, czosnek. Byłem u dwóch lekarzy rodzinnych i jedyną ich radą było unikanie tych pokarmów. Z tego wychodzi, że połowę tego co się je, musze wykreślić z diety. Zażywam Espumisan ale spożywanie go przez wiele lat codziennie chyba nie będzie działać pozytywnie na wątrobę.

Lek. Paweł Szadkowski

Może ma Pan nietolerancję laktozy. Dalego produkty mleczne powodują dolegliwości brzuszne. Unikanie laktozy i potraw ciężkostrawnych, typu KFC, czy cebula i czosnek, wcale nie sprawia, że nic Pan nie może jeść. Proszę spróbować powoli eliminować produkty z diety, np. tydzień nie jeść prod. mlecznych i zobaczyć, jak to na Pana działa.