Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają problemy z trawieniem?

Mam 27lat i nie przyjemny problem z trawieniem. Czuję, że mój brzuch jest nabrzmiały i mam wiele gazów o bardzo nie przyjemnym zapachu. Najgorsze jest to że jest po wielu produktach. Rozumiem, że po jabłkach czy gruszkach jest to normalne przez błonnik ale dzieje się tak nawet po zjedzeniu produktów mlecznych(mleko, wszelkie jogurty, śmietanki, majonez, sosy) po nawet produkty z KFC, cebulę, kapustę, czosnek. Byłem u dwóch lekarzy rodzinnych i jedyną ich radą było unikanie tych pokarmów. Z tego wychodzi, że połowę tego co się je, musze wykreślić z diety. Zażywam Espumisan ale spożywanie go przez wiele lat codziennie chyba nie będzie działać pozytywnie na wątrobę.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT 8 miesięcy temu

Udrażnianie przełyku metodą endoskopową

Obejrzyj nasz film i dowiedz się, czym jest udrażnianie przełyku metodą endoskopową. Sprawdź, w jakich sytuacjach wykonywany jest ten zabieg. O udrażnianiu przełyku mówi lek. Marcin Radkowski.

Lek. Paweł Szadkowski
87 poziom zaufania

Może ma Pan nietolerancję laktozy. Dalego produkty mleczne powodują dolegliwości brzuszne. Unikanie laktozy i potraw ciężkostrawnych, typu KFC, czy cebula i czosnek, wcale nie sprawia, że nic Pan nie może jeść. Proszę spróbować powoli eliminować produkty z diety, np. tydzień nie jeść prod. mlecznych i zobaczyć, jak to na Pana działa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy