Co oznaczają problemy z wypróżnianiem?

Witam. Mam problemy z wyproznianiem. Robie to rzadko, co 3 - 4 dni, zazwyczaj nastepuje to po ostrym bolu brzucha i wtedy na poczatku jest zatwardzenie, tjb "korek" i potem nastepuje biegunka. Dodam ze jestem osoba aktywna fizycznie i dbajaca o siebie. Co moze byc przyczyna i jak powrocic normalna prace ukladu traw iennego?

Lek. Michał Lenard

Przyczyn może być wiele, np. choroby przewodu pokarmowego, czy zaburzenia hormonalne. Sugeruje wizytę u lekarza rodzinnego, który zleci odpowiednie badania i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!