Co oznaczają przyścienne zgrubienia śluzówkowe zatok szczękowych?

Proszę o interpretacje mojego wyniku rezonansu magetycznego głowy. Kobieta 23 lata. Wykonano badanie MR glowy w sekwencjach echa spinowego i gradientowego bez i po dożylnym podaniu środka gadolinowego. Podkorowo w prawym płacie czolowym obecne 2 hyperintensywne ogniska wlk. do 4mm bez cech wzmocnienia kontrastowego-naczyniopochodne?- do zróżnicowania ze zmianami demielinizacyjnymi i pozapalnymi. Przyścienne zgrubienia śluzówkowe zatok szczękowych. Dziękuję za interpretacje.

Nie wiem o co Ci chodzi, nie wiem co Ci dolega, niczego nie wiem. Sam interpretuję wyniki RM glowy.Przyślij linka z tym RM głowy lub przyjedź. Radioolodzy inaczej opisują wyniki RM głowy niż my laryngolodzy. RM często kłamie. Zatoki oceniamy Tomografią Komputerową.