Co oznaczają rozległe bóle brzucha?

Od kilku dni boli mnie brzuch po obu stronach mniej więcej na wysokości talii. Ból najsilniejszy jest pod naciskiem, do tego stopnia, że utrudnione jest noszenie spodni czy czegokolwiek co uciska brzuch. Dodatkowo jestem osłabiona, mam tępe bóle głowy, zawroty i oddaję mocz częściej niż zwykle. Co może mi dolegać? Dodam, że 2 tygodnie temu miałam robione kompleksowe badania krwi (także na funkcjonowanie nerek, wątroby i tarczycy) - wszystko było w normie poza nieco zbyt wysokim poziomem żelaza we krwi.

Lek. Paweł Szadkowski

Warto wykonać badanie ogólne moczu (opcjonalnie z posiewem) i wykluczyć ewentualną infekcję dróg moczowych. Przydatne będzie również USG jamy brzusznej, ale warto się z nim wstrzymać do czasu zbadania przez lekarza (żeby nie generować dodatkowych niepotrzebnych kosztów, jeśli miałby się to okazać czymś oczywistym lub mało istotnym). Jeśli objawy są nasilone sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania.