Co oznaczają ruchy w górnej części brzucha w 27. tygodniu ciąży?

Witam, Jestem w 27 tygodniu ciąży. Zaczęłam czuć dziwne ruchy w górnej częśći brzucha, na prawo od żołądka, coś jakby bardzo szybkie wibracje, trwające jakies 4 - 5 secund. Uczucie powtórzyło się jak narazie 3 razy w różnych porach dniach. Proszę o konsultacje, dodam że miszkam za granicą gdzie praktycznie nie ma kontaktu z lekarzem.

Lek. Katarzyna Szymczak

Mogą to być ruchy dziecka albo perystaltyka przewodu pokarmowego.
Pozdrawiam