Co oznaczają silne bóle kości, stawów, obejmujące nawet szczęki, zęby?

Szanowni Państwo, mam 36 lat. Od 3 roku życia cierpię na silne bóle kości, stawów, obejmujące nawet szczęki, zęby. Było to diagnozowane jako bóle wzrostowe. Reumatyzmu nie wykryto. Niestety, z bólami borykam się nadal. Kilkakrotnie, aby móc trenować, koleżanka dała mi lek o nazwie diclo duo. Pomógł, ale zaszkodził żołądkowi ( palenie, pieczenie, zgaga). Leczę się na depresję i nerwicę.Mam migreny, zaparcia, wzdęty brzuch, choć jestem szczupła), niskie ciśnienie, zapchane uszy,nos Anna

Dzień Dobry Pani,

Pod względem reumatycznym, diagnostycznie jest w porządku i jest Pani leczona farmakologicznie.
Wymienione przez Panią objawy pochodzenia kostnego, obejmujące szczęki i zęby mogą świadczyć o nie wyrażonych emocjach (z przeszłości ), które uległy osadzeniu się w tych częściach ciała.

Dlatego bardzo zachęcam Panią do pracy z psychologiem, w czasie której będzie Pani mogła dotrzeć do przyczyny Pani objawów, co skutecznie poprawiłoby jakość Pani życia.
Mogłaby Pani skonsultować się z psychologiem, w ramach NFZ-tu lub prywatnie.

Zapraszam Panią serdecznie do rozmowy,

Życzę Pani radości,
Irena Mielnik-Madej

Witam, nie powinno się brać proszków od koleżanki ani od ciotki tylko od lekarza, jeżeli w ogóle. Majęc 37 lat powinna Pani to już wiedzieć. W ulotce diclofanacu - jest ostrzeżenie o takich skutkach ubocznych.

Jeżeli leczy się Pani na nerwicę i depresję farmakologicznie czyli objawowo to dodatki
nogą mieć fatalne skutki.
Inne symptomy takie jak migreny, zaparcia itd. mogę być symptomami nerwicy, bóle także.

Na Pani miejscu poddałbym się specjalistycznemu treningowi antystresowemu w połączeniu z odpowiednię metodę psychoterapii, aby wyjść z nerwicy, natomiast jeżeli chodzi o bóle przemyślałbym zastosowanie hipnoterapii.
Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia