Co oznaczają silne bóle ucha u 21-latki?

Od jakiegoś czasu zauważyłam że kiedy do ucha dostanie mi się woda, zaczyna ono mnie boleć. Około miesiąc temu przeszłam ostre zapalenie ucha środkowego które występuje u mnie co roku od 11 lat. Czy mam się martwić?

Lek. Wojciech Zygmunt

Polecam odbyć wizytę u laryngologa. Tak częste występowanie ostrego zapalenia ucha środkowego może być przyczyną występowania przewlekłego zapalenia, które może prowadzić do rozwoju perlaka. Proszę poinformować laryngologa o częstym występowaniu tego typu zapaleń, gdyż konieczne jest ustalenie przyczyny nawrotowego przebiegu. Pozdrawiam i życzę zdrowia.