Co oznaczają skoki ciśnienia do 200 podczas stosowania leku Co-valsacor?

witam prosze o pomoc moja mama 78 lat leczy sie na nadcisnienie tetnicze przyjmuje leki co-valsacor 160 25.50mg 1 tabletka dziennie ale tak raz w tygodniu cisnienie wzrasta w granice 200|na 95 a tentno nawet do 130 dodam ze mama jest po jednym zawale prosze mi podpowiedziec co moze byc nie tak ponieważ lekarz prowadzacy po zrobieniu ekg powiedział ze on nic niepokojacego nie widzi a mam jest osłabiona i dodam ze po takim skoku cisnienia wystepuja równiez biegunki

Lek. Katarzyna Szymczak

Czy ten skok ciśnienia występuje w jakiejś określonej sytuacji? np podczas zdenerwowania? ma związek z wysiłkiem? pogodą? posiłkiem? Jakie inne leki przyjmuje? Po zawale powinno ich być znacznie więcej. Sugeruję prowadzic dzienniczek ciśnień i zapisywac wyniki co najmniej 2 razy dziennie i za około 2 tygodnie udac się ponownie do lekarza rodzinnego lub kardiologa, być może konieczna będzie modyfikacja leczenia.
Pozdrawiam