Co oznaczają skrzepy podczas miesiączki?

Witam,
mam 26 lat i 2 dzieci. Jedno jeszcze karmię. 2 miesiące temu moja miesiączka wystąpiła nieregularnie, w tym miesiącu również:( i co mnie dziwi to 2 razy miałam niewielkie plamienia ze skrzepami.
Teraz jest miesiączka niby, tzn. bardzo skąpa, składająca się ze skrzepów i duży ból brzucha. Dawno temu leczyłam torbiele, w ostatniej ciąży zniknęły.
Czy może to być ciąża lub odnowa torbieli, jakiś rak? Sama nie wiem, co mam myśleć.
Proszę o odpowiedź

Witam serdecznie,

Występowanie skrzepów w krwi menstruacyjnej jest cechą osobniczą. Nie muszą być objawem żadnej patologii.

Jeżeli karmi Pani nadal piersią, cykle mogą być jeszcze nieregularne, o różnej intensywności.
Ciąża oczywiście nie jest wykluczona, jeżeli nie stosują Państwo żadnej antykoncepcji. Warto wykonać test.

Ze względu na wcześniejsze występowanie torbieli sugerowałabym także kontakt z lekarzem ginekologiem. Warto zrobić badanie USG głowicą dopochwową w celu wykluczenia patologicznych przyczyn występowania skrzepów.

Pozdrawiam