Zapytaj lekarza

1 , 0 1 4 , 0 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają skrzepy wydostające się wraz z krwią podczas miesiączki?

Witam,
ponieważ nie mogłam dokończyć swojego wcześniejszego pytania (z powodów technicznych) ZA CO PRZEPRASZAM. Chciałabym zadać ostatnie pytanie.
Co mogą oznaczać skrzepy wydostające się wraz z krwią podczas miesiączki? Wyglądają jak takie małe kawałki mięsa. Czy to coś niepokojącego - jeśli miesiączki zwykle trwają 6 dni i nie są aż tak bardzo obfite - raczej normalne (czyli 2-3dni bardziej obfite a reszta to już umiarkowanie)? Czy powinnam zgłosić się z tymi objawami do lekarza? Jakie ewentualnie badania powinnam wykonać, aby mieć pewność, że wszystko jest w porządku? Z góry za wszystkie odpowiedzi na moje pytania BARDZO DZIĘKUJĘ i pozdrawiam!
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Aneta Zwierzchowska
78 poziom zaufania

Witam ponownie!
Skrzepy we krwi miesiączkowej zazwyczaj nie świadczą o żadnej patologii. Czasem towarzyszą miesiączkom bardzo obfitym- wtedy należy poszukiwać przyczyny tak dużego krwawienia (np. mięśniaków macicy).
Jeżeli jest Pani pod kontrolą ginekologa- a każda kobieta powinna być zbadana ginekologicznie przynajmniej raz do roku, najlepiej również ultrasonograficznie, nawet jeśli nie ma u niej żadnych niepokojących objawów ze strony dróg rodnych- to najpewniej nic złego się nie dzieje. Miesiączki ze skrzepami są nierzadko bardziej bolesne- wtedy konieczne bywa przyjmowanie leków przeciwbólowych.
Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
Tomasz NÄcki
63 poziom zaufania

Dzień dobry, najprawdopodobniej nie ma Pani powodów do niepokoju – pojawienie się skrzepów w treści wydostającej się z pochwy podczas miesiączki bywa zjawiskiem całkowicie fizjologicznym. Może to jednak być spowodowane również i przez jakieś jednostki chorobowe, takie jak np. mięśniaki macicy, zjawisko może pojawiać się również u kobiet, u których rozwinął się polip w obrębie macicy. Aby upewnić się, że rzeczywiście nie boryka się z Pani jakimiś problemem ginekologicznym, konieczne byłoby bliższe przyjrzenie się Pani ogólnemu stanowi zdrowia. Czy doświadcza Pani jakichś dolegliwości związanych z układem rozrodczym, takich jak np. nieregularne krwawienia czy występowanie znacznych dolegliwości (np. bólowych) podczas samych miesiączek? Czy pojawiają się u Pani jakiegokolwiek rodzaju upławy, świąd czy pieczenie w obrębie pochwy? Czy występują u Pani jakieś dolegliwości bólowe, np. w podbrzuszu lub w rzucie jajników? Najprawdopodobniej rzeczywiście – nie ma Pani powodów do niepokoju. Jeżeli jednak martwi się Pani o swój stan zdrowia, to najlepiej byłoby odwiedzić ginekologa. Zebranie z Panią wywiadu lekarskiego, a także przeprowadzenie badania fizykalnego (w postaci np. badania ginekologicznego czy dopochwowego badania ultrasonograficznego) umożliwiłyby wykluczenie, że cierpi Pani na jakieś schorzenie, a jeżeli rzeczywiście istniałby u Pani jakieś problem zdrowotny, to najprawdopodobniej na drodze wspomnianych wyżej badań można by było podejrzewać jego obecność.

Absolwent kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety