Co oznaczają śluzowe stolce i wzdęcia?

Oprócz wąskich stolców oddawanych w kawałkach po kilka razy mam problem z gazami. Czasem się pojawią czasem nie. Czasem wypróżniam się gazami ze śluzem. Gazy czasem trwają cały dzień i sa bezwonne. Zauważyłam też guzki przy odbycie i jakby wypadająca skórę podczas oddawania stolca.

Lek. Katarzyna Szymczak

W pierwszej kolejności sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego który po badaniu zadecyduje o dalszym postępowaniu i diagnostyce, zleci podstawowe badania krwi, może usg jamy brzusznej. Może to zespół jelita drażliwego lub czynnościowe zaburzenia jelitowe?
Pozdrawiam