Co oznaczają stożek końcowy i nici ogona końskiego normosygnałowe?

Witam, własnie dostałem opis z rezonansu czy to cos poważnego ? Fizjologiczna lordoza lędźwiowa zniesiona. Uogólnione uwypuklenia tarcz mk L4-5 i L5-S1 , które dość symetrycznie zwężają otwory mk uciskając korzenie nerwów rdzeniowych. Nieduża, uogólniona wypuklina na poz. L3-4 spłycająca otwory korzeniowe. Na wys. Th11-12 centralno-prawoboczne uwypuklenie krążka z kompresją rdzenia kręgowego. Stożek końcowy i nici ogona końskiego normosygnałowe, bez zmian ogniskowych. Wysokość i struktura kręgów zachowana.

Lek. Paweł Szadkowski

Ma Pan obecne przepukliny krążków międzykręgowych w odcinku lędźwiowym kręgosłupa i w odcinku piersiowym. W odc. lędźwiowym uciskają one korzenie nerwów rdzeniowych. Stożek końcowy i nici ogona końskiego normosygnałowe, bez zmian ogniskowych - czyli w normie. Z wynikiem powinien Pan się udać do lekarza zlecającego rezonans, gdyż wymaga on oceny w korelacji z Pana objawami i całym obrazem klinicznym.