Co oznaczają strefy przeciążeniowego obrzęku szpiku w przykrążkowych częściach L4-S1?

druga część opisu Na poziomie L5/S1 stwierdza się pośrodkowo-dwuboczną protruzję krążka wraz z osteofitami nieznacznie uciskającą worek oponowy i zwężającą dolne części otworów m/k. Cechy dehydratacji opisywanych krążków, wyraźna degeneracja L4/L5. Osteofity przednio-bocznych krawędzi trzonów. Nierówne zarysy płytek granicznych. Niejednorodne stłuszczenie szpiku. Naczyniak L4 śr. 1,7 cm. Strefy przeciążeniowego obrzęku szpiku w przykrążkowych częściach L4-S1, stłuszczenie w L3 i L4.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest zestawienie powyższego wyniku z bezpośrednim badaniem lekarskim i Ew decyzje o konsultacji neurologicznej lub neurochirurgicznej