Co oznaczają suche plamy w obrębie krocza i karku?

Witam. Jakiś rok temu między kroczem, pod pachami, oraz na karku pojawiły mi się czerwone swędzące suche plamy. Po dłuzszym ich drapaniu delikatnie się złuszczają a potem wydzielają bezbarwną ciecz, przez co plamy te robią się "mokre". Gdy ich nie ruszam wracają do stanu czerwone, suche i swędzą. Byłam u lekarza, przepisał mi maść Tridem. Maś ta pomaga w ten sposób że plamy te znijaką na np miesiąc i potem znów się pojawiają w tych samych miejscach. Mój chłopak zaraził się tym ode mnie i niedawno pojawiły mu się dwie takie plamy (wielkości kapsla od piwa) na boku brzucha. Proszę o radę.

Lek. Michał Lenard

Objawy wskazują na infekcję, prawdopodobnie grzybiczą. Sugeruję wizytę u dermatologa w celu dokładnego zbadania i leczenia. Pozdrawiam!