Co oznaczają swędzenia skóry głowy?

Problem polega na swędzenie skóry głowy, jednocześnie swiad dłoni oraz szyjki, w tym czasie mam również ból brzucha i muszę do wc, jest to straszny dyskomfort i ból... Nie wiem jaka może być przyczyna... I gdzie mam sie zgłosić, jakie badania, atakuje mnie to raz na jakiś czas co mies, co dwa... Dlatego tym bardziej dziwne. Nie jest to związane z jakimiś konkretnymi posiłkami... Raz nie mogłam wstać z bólu...

Lek. Paweł Szadkowski

Świąd może wystąpić w chorobach alergicznych, pasożytniczych, przewlekłej niewydolności nerek, przy cholestazie (zapalenie wątroby, marskość żółciowa), w chorobach układu krwiotwórczego, chorobach tarczycy, cukrzycy, w zespołach paranowotworowych.
Proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu, opisać mu objawy i wykonać podstawowe badania: morfologię krwi z rozmazem, glukozę na czczo, próby wątrobowe, bilirubinę, TSH, badanie ogólne moczu.