Co oznaczają tak bolesne stosunki?

Wspolzyje od roku a moj problem to okropne bolesne stosunki. Od tego czasu wspolzylam jakies 6 razy. Pierwszy byl tak bolesny jak ten ostatni. nie wiem co mam zrobic bo mam duza ochote na seks, jak i moj partner. Niestety juz w probie podjecia samego stosunku bol jest nie do wytrzymania. Czuje go w kazdym miejscu, jakby mnie cos rwalo.Kocham partnera, i wiem ze bardzo sie stara zeby bylo lepiej. Niestety bez skutku. Dodam ze podczas gry wstepnej i pieszcziot nie odczuwam zadnej przyjemnosci.

Dzień dobry.

Z opisu można wnioskować, że mimo intelektualnej gotowości do uprawiania seksu, emocjonalnie nie jest Pani jeszcze na nie gotowa - stąd prawdopodobnie nikła przyjemność podczas gry wstępnej i pieszczot i ból podczas stosunku. Dodać trzeba, że nierozsądne jest przechodzenie do seksu genitalnego, jeśli gra wstępna nie spełnia istotnej funkcji - czyli nie podnieca. Wygląda na to, że, powodowana uczuciem do partnera, zmusza się Pani do współżycia.

Warto zatem na razie rozważyć zasadność podejmowania stosunków na rzecz rozwijania innych form seksualnych zachowań, ponieważ kontynuowanie bolesnych stosunków może skutkować zgeneralizowaną awersją do seksu.

Powyższe rozważania niekoniecznie mogą być trafne, dlatego też, w celu rzeczywistego zdiagnozowania źródła problemu, sugerowałbym konsultację seksuologiczną - najlepiej razem z partnerem.

Pozdrawiam.