Co oznaczają takie badania przy planowaniu ciąży?

Witam, od 9 miesiącu staramy się o dziecko. 13 miesięcy temu przeszłam zabieg łyżeczkowania z uwagi na puste jajo płodowe. Wtedy udało zajść się za 1 razem. Cykle miałam regularne co 30dni. Teraz mam cykle 31,31,29,29,36,35,34,33,33,40. W lutym stwierdzono u mnie Hashimoto z niedoczynnością tarczycy. Od tego czasu przyjmuje Euthyrox 37,5. Zrobiłam w tym cyklu (3dn) badania: TSH: 1,22. Estriadol: 0,01pg/ml. LH: 4,3mlU/ml. FSH: 8,2mlU/ml. Prolaktyna 9,2ng/ml. Testosteron 47,4ng/dL. Zrobiłam jeszcze 11dn cyklu glukozę na czczo 94, po 1h 169, po 2h 138 oraz androstendion 4,29ng/ml. Z uwagi na niski estriadol ginekolog przepisał cyclo-progynova (dzisiaj wzięłam 9tabletke). Martwi mnie stosunek LH:FSH oraz zbyt wysoki androstendion.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z ginekologiem - specjalistą endokrynologii ginekologicznej.