Co oznaczają takie wyniki badań markerów nowotworowych?

Witam, dostalam wyniki badan markerow nowotworowych, jedyny podwyzszony to NSE 21,91ng/ml, CEA w normie 1,29 ng/ml, czy powinnam sie zglosic do lekarza? jesli tak to do jakiego?

Lek. Katarzyna Szymczak

A ma Pani jakieś objawy? Czemu było badanie markerów? Podwyższony poziom niekoniecznie musi świadczyć o chorobie nowotworowej ale należałoby go skonsultować, wykluczyć raka płuc oraz tarczycy.
Pozdrawiam