Co oznaczają takie wyniki cukrzycowe 30-latki?

Witam:) prosze o interpretacje wynikow "insulina krzywa 3pkt",oczywiscie jestem zapisana do lekarza,ale musze czekac na wizyte ponad tydz.. insulina na czczo 8,9. Insulina 1h po obciazeniu 36,8. Insulina 2h po obciazeniu 36,7.

Generalnie krzywa insulinowa powinna być robiona razem z glukozową, daje to pełen obraz - można policzyć wskaźnik insulinooporności (HOMA-IR) , a także - przede wszystkim - ocenić, czy jest stan przedcukrzycowy, lub cukrzyca. Patrząc jednak na same wyniki, w oderwaniu od glukozy, są one całkiem niskie (poprawne) we wszystkich trzech punktach.