Co oznaczają takie wyniki echa 32-latka?

Wyniki echa Graniczne wymiary lewej komory. Struna rzekoma lewej komorze. Fizjologiczna niedomykalnosc zastawki trójdzielnej. Cholesterol całkowity 141 cholesterol HDL 28 cholesterol LDL 67 trójglicerydy 230 cholesterol nie-hdl 113

Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego z wynikami badań. Graniczne wymiary lewej komory mogą świadczyć np. o rozpoczynającym się nadciśnieniu tętniczym. W przedstawionych wynikach badań jest niski poziom tzw. "dobrego cholesterolu" HDL oraz wysoki- nieprawidłowy poziom poziom tróglicerydów. Konieczne jest zastosowanie diety (z dużą ilością warzyw i owoców, ograniczeniem spożycia tłuszczy zwierzęcych, ciast z masami, alkoholu szczególnie piwa) i aktywności fizycznej. Być może lekarz zadecyduje o włączeniu leczenia farmakologicznego.