Co oznaczają takie wyniki przy niedoczynności tarczycy?

Witam, Mam 27 lat, pomimo diety i cwiczen (pilates 4x tyg) waze 70 kg. Mam typowe objawy niedoczynnosci tarczycy ale krew w normie: TSH 1.16 mU/L [0.35-5.5] T4 14.5 pmol/L [10.0-19.8], erytrocyty, leukocyty, w surowicy sod, potas blisko max normy (eozynofile 0.48 10*9/L), CRP 4mg/L albumina 41g/L. Moj lekarz twerdzi ze wszystko ze mna dobrze. Co mam mu zasugerowac zeby mogl pomoc? Jakie badania podpowiedziec? Pozdrawiam, Justyna

Nie napisała Pani jakie są te typowe wg. Pani objawy. Nie mamy również wzrostu do którego można by odnieść wagę i sprawdzić wskaźnik BMI. Czy badania zlecił lekarz rodzinny, endokrynolog czy robiła je Pani na własną rękę? Proszę doprecyzować pytanie.
Dodatkowo od siebie dodam, że nie powinna się Pani sugerować opisami znalezionymi w internecie czy w "gazetkach" o zdrowiu - to lekarz diagnozuje chorobę, nie my na podstawie... no właśnie, jakiej?

Pozdrawiam

Dzień dobry,

Nie do końca mogę zgodzić się z Panią Amelią, faktycznie Pani nie podała wszystkich danych (ale nie musiała o tym wiedzieć), a BMI nie powie nam całej prawdy. Jeśli chodzi o lekarzy zależy z jakimi mamy do czynienia i jak oni traktują swoją pracę.
Ze swojej strony dodam, że przedstawione wyniki są rzeczywiście na dobrym poziomie, warto natomiast bliżej przyjrzeć się Pani problemowi, aktywność fizyczna jest, wiadomo ważna ale odżywianie i styl życia jeszcze ważniejsze. Bardzo ciekawi mnie jakie objawy Panią niepokoją? Mimo iż TSH jest na bardzo dobrym (książkowym poziomie) przy objawach charakterystycznych dla niedoczynności tarczycy warto sprawdzić przeciwciała aTPO, aTG celem rozpatrzenia autoimmunizacyjnego podłoża dolegliwości. Gdyby okazało się że przeciwciała tarczycowe są ponad normę, potem kolejnym krokiem jest USG tarczycy. Potrzebowałabym jednak więcej szczegółów bo nie koniecznie może to dotyczyć tarczycy - zapraszam do kontaktu 600 386 520

Pozdrawiam, Gosia Jezierska