Co oznaczają te drobne zrosty przeponowo-opłucnowe?

Kobieta, 30 l. TK klatki piers. Drobne zrosty przepon-oplucnowe. W śródpiersiu w. chłonny 13mm x 8 mm ze zwapnieniem przytchawiczy po str. pr. Grasica ok. 65 x 22 x 14 . - zwapnienie śr. ok. 4 mm w rzucie nadnercza pr. - w watrobie zm. ogniskowe hypodensyjne o nieostrych granicach, najwieksza zm. odcinkowo wzmacnia sie obwodowo: podtorebkowo w segm 5 o wym. 29mm x14 mm, w segm 6- 6mm x10x13-naczyniaki?inne zmiany? W watrobie na wys segm 6 szerokie naczynie dochodzace do zyły wrotnej. Dziękuję

W badaniu TK niepokoi mnie duża przetrwała grasica. Jest to narząd , który powinien zaniknąć w dzieciństwie. Obecnie może być problemem. Również zmiany w wątrobie wymagaja badania MRI .Proponuję konsultację lekarza , który kierował na TK.