Co oznaczają te wszystkie objawy?

Mam 26 lat, kobieta. Nie wiem co mi jest. Ciągle mam problemy z gardłem, miałam anginę ropną i po kilku antybiotykach troszkę pomogło, ale dalej czuję, że "coś" tam mam spuchnięte, a i jak zawsze mam jakąś infekcję, czy to ząb czy gardło, to mam powiększone węzły chłonne z guzkiem, który boli, a później znikają. Piszę o tym, bo może ma to wpływ na moje objawy: częste oddawanie moczu w dzień i w nocy, mdłości, czuję taką jakby ciężkość i lekki ból w dole pleców (raczej po bokach), zwiększone pragnienie, lekkie osłabienie i senność, nadmierna potliwość. Bardzo proszę o odpowiedz! Dziękuję!

Witam serdecznie!

Przyczyn dolegliwości, które Pani opisuje może być wiele. Na podstawie samego opisu nie da się określić przyczyny objawów, niestety konieczne jest wykonanie badań dodatkowych, a przede wszystkim badania lekarskiego i dokładnego zebrania wywiadu.

Jeżeli chodzi o podejrzenie cukrzycy, warto na pewno badania w tym kierunku wykonać. Wskazane jest również badanie ogólne moczu.

Najlepiej rozpocząć diagnostykę od wizyty u lekarza rodzinnego i wykonania podstawowych badań.

Proszę spróbować przyjrzeć się także stylowi swojego życia - warto zadbać o dietę bogatą w witaminy i minerały oraz o systematyczny wysiłek fizyczny.

Pozdrawiam