Co oznaczają te wyniki?

Witam. Aktualnie leczę się u ginekologa i endokrynologa z powdu niemożności zajścia w ciążę. Początkowo miałam badania hormonalne (prl 1600 mu/I, tsh 4,4), brałam bromergon, euthyrox 25 (aktualnie TSH 1,74). Niedawno miałam zapalenie gardła, ogółem niewiele choruję, więc stosując cholinex i syrop prawoślazowy choroba po kilku dniach minęła. W tym czasie odczuwałam ból w podbrzuszu, myślałam, że to jajniki, a jednak po wizycie u ginekologa okazało się, że mam cykl bezowulacyjny. Lekarz, aby wyelimonować możliwość zapalenia, skierował mnie na badanie CRP. Z własnej incjatywy wykonałam morfologię i tu... zaskoczenie i obawa - czy wszystko OK? Proszę o interpretację. WBC - 8,21 G/I, RBC 4,65 T/I, hemoglobina 14,3 g/dl, hematokryt 42,4%, MCV 91,2 fl, MCH 30,8 pg, MCHC 33,7 g/dl, płytki krwi 205 G/I, RDW - CV 12,5%, MPV 11,5fl, %neutrocytów 32,1%, llimfocytów 59,2%, eozynocytów 1,5%, monocytów 7,1%, bazocytów 0,1%, liczba neutrocytów 2,64 G/I, limfocytów 4,86 G/I, monocytów 0,58 G/I, eozynocytów 0,12 G/I, bazocytów 0,01 G/I. CRP <1 mg/I. Aktualnie ból brzucha poszerzył się. Początkowo myślałam, że to zapalenie wyrostka robaczkowego, ale teraz ból mam z obu stron. Proszę mi napisać, co mogą oznaczać takie wyniki. Czy poziom limfocytow jest taki duży z powodu niedawnej choroby (katar, kaszel trwa nadal, ból gardła już nie). Czy jest to coś poważniejszego? Nie mam gorączki, a nawet temperatura często była na poziomie 36,0, nawet w trakcie zapalenia gardła. Pozdrawiam serdecznie.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

W wykonanym przez Panią badaniu morfologii zwraca uwagę zwiększony odsetek limfocytów. Limfocytoza jest charakterystyczna dla infekcji wirusowych. W Pani przypadku ma ona zapewne związek z przebytym w ostatnim czasie nieżytem nosogardła. Pozostałe składowe morfologii oraz CRP (marker stanu zapalnego) są w normie.

Zgłaszane dolegliwości bólowe brzucha wymagają dalszej diagnostyki. Jeżeli wykluczona została ich przyczyna ginekologiczna, proszę zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego. Po przeprowadzeniu wywiadu i wykonaniu badania zaleci on dalsze postępowanie.