Co oznaczają te wyniki badania d-dimerów?

Witam robilam.badanie na norme d dimerow i krzepliwosc krWi ze wzgledu na zazywanie tab. Antykoncepcyjnych. Wszystkie wyszly w normie ale boli mnie lydka i promieniuje pod posladek. Mam.pytanie czy nie za szybko zrobiłam badania bedac w trakcie brania 2 opakowania tabletek? I jak dlugo takie badania sa wazne? Boje sie ze mozE to byc objaw zakrzepicy ale nie mam narazie zadnych obrzekow. Bylam.u lekarza ginekologa i zmienil mi tabletki ale nic noe mowil.na temat tych badan. Dziekuje

Lek. Katarzyna Szymczak

W czasie przyjmowania antykoncepcji takie badania plus próby wątrobowe powinno się wykonywać raz w roku. Co do zakrzepicy to przebiega ona z silnym obrzękiem zaczerwienienie i bólem,w razie pojawienia się niepokojących objawów, sugeruję ponowny kontakt z lekarzem.
Pozdrawiam