Co oznaczają te wyniki tarczycy?

witam chciałabym dowiedziec sie co oznaczaja te wyniki tarczycy gdy je robiłam nie byłam napewno w ciąży. a zlecił mi je mój ginekolog a wizyte mam za miesiąc . TSH 3,370 IU/ml 0,340 5,600 FT4 0,77 ng/dl 0,61 1,12

Dzień dobry,

Wyniki badań mieszczą się jeszcze w zakresie wartości referencyjnych, Średnie TSH w Pani grupie wiekowej wynosi 1,5, ale jeśli się Pani dobrze czuje, to nie ma potrzeby leczenia. Jeśli planuje Pani ciążę, to należy zastosować leczenie według obowiązujących zaleceń, tak, aby TSH spadło do wartości < 2,5 (optymalnie ok. 1-1.5).

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz