Co oznaczają terminy rozwarcie na 2 cm i galaretowata szyjka macicy

Lekarz po badaniu w 37tyg ciąży stwierdził u mnie rozwarcie na 2 cm i bardzo "galaretowatą" szyjkę macicy. Nie wiem co oznacza ten termin?
ponad rok temu

Witam serdecznie. Terminy te stosuje się w ocenie dojrzałości szyjki macicy w czasie przygotowania do porodu. Polecam zapoznać się ze Skalą Boshopa. Im większe rozwarcie i bardziej miękka szyjka macicy tym bliżej do porodu.