Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 3 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają tłuszczowe stolce u 32-latka?

Witam. Od 5 msc zmagam się ze stolcami tłuszczowymi. USG jamy brzusznej bez zarzutu. Badanie krwi ogólne, ob, crp, - wszystko ok. Badania wątrobowe z krwi - ok. Tarczyca i hormony w normie. Jedyny zarzut to lekko podwyższony poziom amylazy w badaniu krwi - na wyniku granica to 100, u mnie wyszło 125. Problem nie znika po mimo stosowania różnych substytutów enzymów trawiennych. czy to powód do niepokoju?
MĘŻCZYZNA, 32 LAT 5 miesięcy temu

Co się dzieje gdy zjadamy posiłek?

Czy wiesz co się dzieje w twoim organizmie, kiedy zjesz jakiś posiłek? Czy wiesz, dlaczego pojawiają się zaburzenia w układzie pokarmowym? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Na podstawie Pana opisu trudno się zorientować co w rzeczywistości Pana niepokoi.Niewielka ilość tłuszczu w stalu jest możliwa, zależy w durzej mierze od tego ile i i jakiego tłuszczu zjadavPan w pokarmach. Stolce tłuszczowe, tomluźne, biegunkowe wypróżnienia, powodujace pojawiane się na powirzechni wody w toalecie plam tłuszczu, jak oczka tłuszczu w rosole. Oznaczanie poziomu amylazy nie ma klinicznie żadnego znaczenia, chyba, że podejrzewamy u pacjenta ostre zapalenie trzustki, wtedy pod uwagę bierzemy wzrost 10 razy powyżej normy.

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz gastroenterologii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety