Co oznaczają trzony w odcinku l. kręgosłupa o zachowanej wys. o prawidłowym sygnale?

Proszę o interpretację wyników badania kręgosłupa. L. lędźwiowa zachowana. Trzony w odcinku l. kręgosłupa o zachowanej wys. o prawidłowym sygnale. Tarcze międzykręgowe L3/L4,L4/L5 i L5/S1 odwodnione i obniżone. Na poziomie L3/L4 niewielka , okrężna protruzja tarczy, wymiar AP kanału 11mm. Na poziomie L4/L5 centralno-lewostronna protruzja tarczy,wchodzaca do lewego otowru m-ykręgowego.Wymiar AP kanału 11mm. Na poziomie L5/S1 centralna i nieco w lewo protruzja materaiłu tarczy, w. AP kanau 12mm.

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie objawy? Sadze ze wskazana jest konsultacja lekarza neurochirurga