Co oznaczają tyreocyty bez cytologicznych cech złośliwości leżące w grupach i rozproszeniu?

Witam, bardzo proszę o interpretację wyników: USG tarczycy - niejednorodna o nieco obniżonym echogramie. PP-20x22x48mm obj. 10,5 ml LP-12x16x46mm obj 4 ml. cieśń 4,5 cm objętość tarczycy ok 14,5 ml. W PP- centralnie policykliczny guzek, niejednorodny z przestrzeniami płynowymi o wym. 24x19x17 o obwodowym typie unaczynienia oraz w biegunie dolnym guzek hypoechogeniczny wielk. 7x5mm. W LP zmiana ogniskowa hypoechogeniczna o wym. 8x4mm oraz drobne guzki wielk. do 3,5 mm. Tchawica nieprzemieszczona. Węzły chłonne szyjne bez zmian. BAC tarczycy: P1- GR II zmiana łagodna niecharakterystyczna - zawiera elementy guza hyperplastycznego i nacieku zapalnego (tyreocyty bez cech złośliwości leżące w płatach, płacikach, grupach i rozproszeniu, tyreofagi. W tle krew, nieco limfocytów i koloid). P2- GR II zmiana łagodna- obraz mikroskopowy/USG sugeruje guzek lub torbiel koloidową ( płaciki z tyreocytów bez cytologicznych cech złośliwości w tle płynny koloid i erytrocyty. L- GR II zmiana łagodna - guzek hyperplastyczny (tyreocyty bez cytologicznych cech złośliwości leżące w grupach i rozproszeniu. W tle krew z koloidem). TSH 1,280. Dodam, że jakiś czas temu miałam robione fT4 i fT3- wyniki były w normie . Czy wyniki są niepokojące? – wizytę u endokrynologa mam przewidzianą dopiero pod koniec roku (za 9 miesięcy). Z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Wojciech Zygmunt

Badanie cytologiczne zmian klasyfikuje je jako łagodne. Nie ma pan powodu do obaw. Zalecana jest dalsza obserwacja pod kontrolą endokrynologa.