Kobieta , 33 lata Witam. Chciałabym się dowiedzieć co oznacza w biopsji tarczycy stwierdzenie "tyreocyty z cechami anizonukleozy oraz zwieodnienia oksyfilnego".Moje wyniki TSH, ft3, ft4, anty TPO i anty Tg są w normie. Wykluczony jest stan zapalny tarczycy Hashimoto. Guz wykryty przez przypadek na Usg, wg endokrynologa podejrzany hipoechogenny ze zwapnieniami, stad skierowanie na BAC. Dziekuje
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie hormonów tarczycy – TSH to skrócona nazwa hormonu tyreotropowego. Hormon TSH wydziela przysadka mózgowa. TSH oddziałuje na tarczycę – pobudza ją do produkcji innych hormonów: Biopsja – Biopsja polega na wycięciu fragmentu tkanki narządu bądź guza, który po odpowiednim przygotowaniu poddawany jest oględzinom mikroskopowym. Badanie pełni bardzo ważną rolę w diagnostyce nowotworów, choć jego przydatność nie ogranicza się wyłącznie w diagnostyce i leczeniu osób cierpiących na raka.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: