Co oznaczają utraty przytomności przy padaczce?

Mam wykrytą padaczkę. Bardzo rzadko zdarzają się ataki. Raz na kilka lat. Uprzejmie proszę o odpowiedź, czy podczas takiego ataku, kiedy tracę świadomość oddycham czy też są przypadki chwilowej utraty oddechu podczas takiego ataku. Nigdy się do tej pory nie zastanawiałem. Obecnie od niedawna często przebywam, mieszkam sam i dlatego się nad tym zastanawiam. Na stronach internetowych szukałem ale nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie. Wiem że może ono wydawać się nieco dziwne, ale dla mnie jest ono bardzo ważne. A Państwo są wiarygodnym źródłem. Jeżeli nie mogą Państwo odpisać na forum to proszę o odpowiedź jeżeli to możliwe na ten adres e-mali. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli występują u pana napady toniczno-kloniczne to w typowej fazie tonicznej (trwającej ok. 30 sekund) występują bezdech i sinica, a następnie głęboki wdech i rozpoczyna się faza kloniczna (drgawki).