Co oznaczają wahania poziomu TSH?

Witam. Mam 55 lat i od 4 lat jest po zabiegu całkowitego usunięcia tarczycy. Przyjmuję euthyroks 112 od dłuższego czasu a jednak cały czas występują wahania poziomu tsh od 0,23 do 6,7 d dniu dzisiejszym. Lekarz endokrynolog zmieniała mi w trakcie różne dawki lecz po krótkim okresie unormowania zaczynała się huśtawka. Czym może być to spowodowane? nie miałam żadnych innych badań diagnostycznych.

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno to jednoznacznie określić ponieważ wiele czynników może wpływać np. na wchłanianie leku (posiłek, zaburzenia flory jelitowej). Najlepiej dokładnie stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego.