Co oznaczają widoczne bardzo drobne pojedyncze ogniska hyperintensywne w obrazach?

Kobieta lat 65.Wynik MR ...W istocie białej wieńców promienistych widoczne bardzo drobne pojedyncze ogniska hyperintensywne w obrazach T2-zależnych i sekwencji FLAIR,izointensywne w obrazach T1-zależnych,bez cech wzmocnienia kontrastowego,odpowiadające najpewniej zmianom degeneracyjnym naczyniopochodnym.

ZByt mało danych. Z jakiego powodu wykonywano badanie głowy? Jakie sa objawy? Jakie choroby towarzyszące? Obszar hipodensyjny może być pourazowy, naczyniowy - związany z niedokrwieniem mózgu (pozostałość po niedokrwieniu), po przebytym krwotoku mózgowym itp. Wskazana pełna konsultacja neurologiczna z całą dokumentacją.
Pozdrawiam