Co oznaczają widoczne drobne ogniska płynowe oraz niewielkie punktowe ogniska?

Witam. Podejrzewam u siebie chorobę tarczycy, byłam już na USG, a aktualnie czekam na wyniki krwi. Chciałam spytać o wyniki USG, czy jest się o co martwic. Prawy płat tarczycy: 38/11/10 mm, lewy: 40/11/12. W obu plagach widoczne drobne ogniska płynowe oraz niewielkie punktowe ogniska podwyższonej echogenności (zwłóknienia). Guzków nie stwierdza się, węzły chłonne niepowiększone. Pozdrawiam i dziękuje serdecznie za odpowiedz :)

Lek. Paweł Szadkowski

Nie ma pani raczej powodu do niepokoju. Proszę poczekać na wyniki badań, a następnie skonsultować je ze swoim lekarzem prowadzącym lub pierwszego kontaktu.