Co oznaczają widoczne zmiany pozakrzepowe naczyń żylnych?

Dzień dobry mam pytanie w mojej miejscowości z dopplerem badanie dwóch kończyn kosztowało 55 zł dostałem wynik z badania USG doppler żył głębokich oraz powierzchownych kończyn dolnych Badanie obejmuje ocenę przepływu krwi w żyłach udowej podkolanowej piszczelowej i odstrzałkowej badanie jest nieinwazyjne i ma charakter przesiewowy nie może stanowić klasyfikacji do leczenia zabiegowego W uzasadnionych przypadkach może stanowić podstawę do podjęcia leczenia zachowawczego profilaktyki chorób naczyń lub wskazywać na konieczność poszerzenia diagnostyki badanie wykonano aparatem ultrasonograficznym Sanoskape z głowicą liniowa i konweksowa Zbadano żyły głębokie i powierzchniowe obu kończyny do wysokości żył udowych wspólnych zbadane naczynia drożne poddają się uciskowi bez cech zakrzepowych układ zastawek żył głębokich i głównych pni żył powierzchownych wydolny połączenie udowo odpiszczelowe wydolne żyły od strzałkowe wydolne uchodzą do żył podkolanowych w górnej części Dołów podkolanowych ujścia wydolne widoczne zmiany pozakrzepowe powierzchownych naczyń żylnych Zaznaczam że 22 lutego w 2018 roku Wykryto u mnie zakrzepicę w obrębie prawej kończyny dolnej masywne zmiany zakrzepowe obejmujące żyły podudzia podkolanową żyłe udową czoło skrzepliny na granicy badania w okolicy wejścia do jamy brzusznej od poziomu ujścia żyły odpiszczelowej zachowany Brzezny przepływ poniżej naczynia wypełnione skrzeplina mi Czy to możliwe że w ciągu 34 dni zakrzepica by się aż tak cofnęła 9 grudnia 2018 roku miałem operację na przepuklinę pachwinowa czy to mogło być po tej operacji powikłania żył głębokich dlatego tak szybko się wszystko rozeszło Mam jeszcze pytanie co to znaczy że badanie jest nieinwazyjne i ma charakter przesiewowy układ zastawek żył głębokich i głównych pni żył powierzchownych wydolny to czyli że zastawki żył głębokich i głównych pni powierzchownych nie zostały u mnie uszkodzone I co to znaczy widoczne zmiany pozakrzepowe powierzchownych naczyń żylnych dziękuję i proszę o odpowiedź Pozdrawiam

szanowny Panie, przy odpowiednim leczeniu zmiany mogą się dość szybko cofnąć, operacje chirurgiczne zwiększają ryzyko rozwoju zakrzepicy, badanie nieinwazyjne oznacza że przeprowadza się je bez ingerencji w ludzki organizm, tak zastawki naczyń żylnych są prawidłowe/nieuszkodzone